Фонд захисту свободи слова висловлює занепокоєння щодо нападу на журналіста інформагенції “Журналісти проти корупції”

На Вижниччині бійці приватної охоронної фірми напали на журналіста інформагенції “Журналісти проти корупції” та перешкоджали його діяльності. Під час нападу працівник охоронної фірми вибив телефон із рук журналіста й вигукував погрози фізичної розправи. Інцидент зафіксований на відео.

Перш ніж думати про посадку мільярда дерев треба посадити тих, хто нападає на журналістів, які викривають незаконне вирубування українських лісів. 

Голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова в Україні Ганна Герман публічно звернулася до Президента України із закликом захистити журналістів, які викривають факти незаконного вирубування українських лісів. 

«Пане Президенте, – говориться в публічному зверненні Ганни Герман,- Ваша ініціатива про посадку мільярда дерев в Україні, безперечно, цікава. І її слід підтримати. Однак перед тим потрібно захистити від незаконного вирубування ті ліси, які вже є і які безпощадно нищать місцеві князьки, особливо в Карпатах. Ви, мабуть, знаєте про легендарну Вижницю, місцевість, оспівану в піснях і легендах. Але Вижниця гине. Її смереки вирубують і продають за кордон. А журналістів, які намагаються оприлюднювати ці факти, б’ють і переслідують. І ми не чуємо Вашого слова на їх захист, не кажучи вже про дії. Ви мрієте про мільярд дерев, а дозволяєте нищити вже останні зелені насадження в українських Карпатах. І ще гірше, Ви перестали бути гарантом свободи слова в Україні. Як же Ви хочете стати одним із лідерів світу, які поставили питання руба – демократія проти авторитаризму. Що Ви скажете Президенту Байдену під час зустрічі з ним, Володимире Олександровичу? Як Ви будете пояснювати таке Ваше зневажливе ставлення до свободи слова – наріжного каменю демократії? Хотілося б почути Вашу відповідь, хоча ми всі в Україні вже починаємо звикати до того, що влада німа, коли йдеться про захист прав людини, про захист демократичних вартостей, і свободи слова особливо», – йдеться в публічному зверненні Ганни Герман до Президента України Володимира Зеленського.