БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ЗАХИСТУ СВОБОДИ СЛОВА ОГОЛОСИВ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ “ЕКО УКРАЇНА”

20 серпня у Києві відбулась прес-конференція Благодійного фонду захисту свободи слова. Під час заходу Голова Наглядової ради Фонду Ганна Герман та члени Наглядової ради Фонду оголосили переможців конкурсу журналістських робіт, присвяченому проблемі вирубування лісів “Еко Україна”.  Журналістам, які перемогли в номінаціях, вручили сертифікати на отримання благодійної грошової винагороди та статуетки.

Так, кореспондент “Укрінформу”  Валентин Марчук переміг у номінації  “Світовий досвід захисту і використання навколишнього середовища”. Журналіст зазначив, що спостерігає незаконне вирубування лісу ще з дитинства:

“Я, як людна, що родом з села, з самого дитинства бачив, як люди допомагали лісникам незаконно рубати український ліс. Бачив, як люди в обхід працівників Держекоінспекції та Держлісагентства займалися цим “чорним” промислом. Бачив, як самі лісники організовують масштабні корупційні схеми. Ба більше, бачив, як зловмисники, заручившись підтримкою високих чинів, організовують бізнес на тлі незаконних рубок. Чесно, набридло. Ваш конкурс — це маленький крок до того, щоб про це почули та почали нарешті щось робити”, – розповів Валентин Марчук.

Посилання на матеріал: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3297727-prodratisa-kriz-lis-abo-ci-realno-pripiniti-zlisnu-virubku-karpat.html

Переможцем у другій номінації “Угода про євроінтеграцію і проблема вивезення за кордон українського лісу (кругляку)” став головний редактор та журналіст PavlovskyNews Андрій Павловський. До участі в конкурсі Андрія підштовхнула історія волинського активіста Романа Якимчука: 

“До мене звернувся 20 річний житель Волині, активіст Роман Якимчук і його історія мене шокувала. У невеличкому селищі Стобихівка, Волинської області працює близько 50 пилорам, а навколишні ліси нахабно вирізаються. 1 серпня невідомі особи перестріли його в селі та побили, вимагаючи припинити його діяльність. На мою думку, саме Роман заслуговує цей грант, тому ці кошти ми передамо йому. Тим паче, що він хоче навчатися та стати у майбутньому журналістом розслідувачем”, – підкреслив Андрій Павловський.

Переглянути матеріал: https://www.youtube.com/watch?v=RuhgCfNi-VI

Перемогу у номінації “Українські Карпати, як дзеркало проблеми винищення українських лісів” отримав журналіст, оператор, сценарист та режисер ютуб каналу “Як Решетняк” Олег Решетняк. Призовий у фонд номінації 50 000 грн. Для Олега тема лісу особиста:

“Чорні лісоруби прикривають свої злочини пожежами чи нещасними випадками. У самопроголошених «князьків» є все: гроші, зв’язки, лояльність поліції і навіть зброя та власна армія. Історія про ліс для мене особиста. Кілька років тому у пошуках правди отримав тілесні ушкодження з середнім ступенем важкості. Але це тільки роздмухало журналістську цікавість та жагу справедливості”, – розповів Олег Решетняк.

Ексклюзивні подробиці схем та злочинів “чорних” лісорубів можна подивитися у розслідуванні Олега Решетняка: https://youtu.be/-RPGVw7nasc

Голова Наглядової ради Благодійного фонду захисту свободи слова Ганна Герман заявила, що журналістський конкурс присвячений проблемі вирубування лісів “Еко Україна” відбуватиметься щорічно та запросила до участі усіх журналістів, котрим небайдужа тема вирубування українського лісу.

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ЗАХИСТУ СВОБОДИ СЛОВА»

код ЄДРПОУ 44345952

РЕКВІЗИТИ В АКОРДБАНКУ

п/р UA323806340000026002192902001

в ПуАТ «КБ«АКОРДБАНК»

код банку одержувача 380634

РЕКВІЗИТИ В ПРИВАТБАНКУ

п/р UA303052990000026005030121292 – у гривні

UA283052990000026009000125785 – у доларах США

UA293052990000026004000120990 – в євро

в АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

код банку одержувача 305299

Призначення платежу: благодійна допомога на користь БО «БФ ЗАХИСТУ СВОБОДИ СЛОВА»