Благодійний фонд захисту свободи слова звертається до міжнародної правозахисної неурядової організації Freedom House, Організації з безпеки і співробітництва в Європі та в управління Верховного комісара ООН з прав людини

Благодійний фонд захисту свободи слова звертається до авторитетних міжнародних організацій, що відстоюють принципи свободи слова і демократії в усьому світі, з проханням приділити увагу питанню неналежного стану забезпечення свободи слова в Україні, наслідком чого стало незаконне закриття українською владою низки медіа в країні.

Грубо порушивши принцип верховенства права, українська влада заборонила трансляцію чотирьох впливових телевізійних каналів і низки онлайн-медіа.

На початку лютого без будь-яких юридичних підстав українська влада закрила телеканали “112 Україна”, Newsone і Zik. Близько півтори тисячі журналістів були викинуті на вулицю за примхою Офісу Президента. Журналісти створили новий телеканал – “Перший Незалежний”, який об’єднав колективи “112 Україна”, Newsone і Zik.

26 лютого телеканал почав мовлення, проте за вказівкою влади через годину після початку ефіру чинився тиск на провайдерів телекомунікаційних послуг, і супутникове мовлення було вимкнене всупереч раніше досягнутим угодам про співпрацю. Телеканал не пропрацював і дня, і знову без будь-яких юридичних підстав журналістам відмовили в праві на роботу.

30 липня 2020 року влада анулювала ліцензію на мовлення телеканалу КРТ після трансляції державного святкового заходу в Білорусі.

Пізніше, 20 серпня, влада заблокувала роботу ще двох популярних в Україні онлайн-медіа – “Страна.юа” і “Шарий.net”.

Громадян України шляхом порушень прав на доступ до інформації, що гарантується законом, позбавляють цих прав. На журналістів і медіа чинять безпрецедентний тиск: атаки, погрози, переслідування, побиття, викрадення, закриття каналів. При цьому влада і правоохоронні органи стали на позицію сприяння в порушенні прав журналістів.

Сьогодні ці дії влади отримують усе більший осуд з боку провідних міжнародних правозахисних організацій, а новини про закриття телеканалів та інтернет-видань вже опубліковані в усіх світових ЗМІ.

Однак українська влада нехтує думкою світової журналістської спільноти, профільних міжнародних організацій та відомих політиків і експертів.

Благодійний фонд захисту свободи слова своїм основним завданням бачить підтримку законних прав журналістів і працівників засобів масової інформації, а також конституційних прав і свобод людини.

Закликаємо авторитетні міжнародні організації приєднається до нашої боротьби за свободу слова в Україні, за цей наріжний камінь демократії. Просимо ООН, ОБСЄ, Freedom House використовувати свій вплив і можливості для того, щоб переконати українську владу відмовитися від авторитарної політики і цензурування вільних ЗМІ в нашій країні.

Упевнені, що обговорення цього питання на найвищому рівні стане прекрасною демонстрацією того, що захист свободи слова та забезпечення прав і свобод людини є головною цінністю і основною передумовою для створення здорового демократичного суспільства в Україні.

З повагою,

Благодійний фонд захисту свободи слова в Україні