Кандидат у канцлери Німеччини Олаф Шольц відреагував на звернення Фонду захисту свободи слова

Напередодні парламентських виборів у Німеччині Фонд захисту свободи слова разом із журналістами незаконно закритих медіа в Україні звернувся до лідерів німецьких політичних партій.

Кандидат у канцлери від Соціал-демократичної партії Німеччини Олаф Шольц у своїй відповіді Фонду зазначив, що стурбований інцидентами з закриття телеканалів і онлайн-видань в Україні та акцентував увагу на важливості розслідування таких справ та притягнення до кримінальної відповідальності винних:

«Для нас очевидно: свобода думок і свобода преси – це фундаментальне право, яке має бути захищене державою. Немає ніяких виправдань для навмисного обмеження свободи дій журналістів і медіакомпаній, а також для нападок, погроз і втручання в свободу представників ЗМІ», – сказано у зверненні радника з європейських питань Секретаріату Соціал-демократичної партії Німеччини Леонарда Пледла.

Також Соціал-демократична партія Німеччини буде продовжувати закликати до вирішення цих питань на двосторонніх переговорах і в міжурядових організаціях.

«Будь ласка, будьте впевнені, що ми будемо продовжувати стежити за розвитком ситуації зі свободою слова і свободою преси в Україні і різними способами підтримувати ініціативи щодо захисту роботи журналістів і медіа-організацій», – вказано у зверненні до Фонду.