Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політичної безпеки, Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель Фонтельес відреагував на звернення Фонду захисту свободи слова

Жозеп Боррель Фонтельес у своїй відповіді Фонду захисту свободи слова зазначив, що ЄС надає найвищого значення свободі вираження поглядів, як онлайн, так і офлайн, а також незалежності ЗМІ.

Окрім того, пан Боррель сказав, що ЄС і Україна єдині у своїх переконаннях, що свобода і різноманітність ЗМІ є важливими елементами побудови життєздатного суспільства і демократії, як і подальшої інтеграції в ЄС.

«Як було підкреслено на недавньому двосторонньому саміті ЄС-Україна, ЄС продовжить підтримувати стійкість України, зокрема, шляхом зміцнення незалежних ЗМІ та регуляторного середовища, а також обміну передовим досвідом в галузі свободи і грамотності ЗМІ, стратегічних комунікацій і підтримки українських ініціатив із боротьб з дезінформацією. Громадянське суспільство, молодь та незалежні ЗМІ відіграють важливу роль у цьому сенсі», – вказано у відповіді.

Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель запевнив, що порушує питання щодо ситуації зі ЗМІ з українськими колегами.