ОБСЄ та Фонд захисту свободи слова провели спільну Zoom-конференцію

Фонд захисту свободи слова спільно з Спеціальною моніторинговою місією Організації з безпеки та співпраці в Європі в Україні провели спільну Zoom-конференцію, на якій порушили питання загрози свободі слова в Україні.

Учасниками стали голова Наглядової ради Фонду захисту свободи слова, представники київського офісу СММ ОБСЄ та журналісти українських ЗМІ, телеканали яких були вимкнені з ефіру 2 лютого 2021 року за рішенням РНБО, яке, нагадаємо, не має таких повноважень.

Голова Наглядової ради Фонду захисту свободи слова ознайомила СММ ОБСЄ з цілями Фонду, поділилась баченням щодо захисту свободи слова та описала загрози з якими стикається свобода слова в Україні.  

Зокрема Герман зазначила: «Свобода слова – це моє життя. І коли на наших очах закрили спершу канали, почали тиснути на сайти, потім диктувати журналістам Суспільного телеканалу, яких гостей запрошувати, побиття журналістів у державному банку – як назвати такі дії, як не цинічне знищення свободи слова?».

Для довідки:

Організація з безпеки та співпраці в Європі, що об’єднує 57 держав-учасниць з Європи, Північної Америки та Азії, – це найбільша в світі регіональна організація, що працює над питаннями безпеки. ОБСЄ діє в ім’я стабільності, миру і демократії на просторі з населенням понад мільярд людей, налагоджує політичний діалог і веде практичну роботу, спрямовану на побудову і зміцнення миру й стабільності.

За допомогою своїх інститутів, експертних підрозділів та мережі польових операцій ОБСЄ опікується низкою питань, що впливають на загальну безпеку, включаючи контроль над озброєннями, тероризм, належне управління, енергобезпеку, торгівлю людьми, демократизацію, свободу засобів масової інформації та національні меншини.