Заява Фонду щодо нападу праворадикалів на журналістів телеканалу “НАШ”

Фонд захисту свободи слова вимагає від влади рішучості в захисті журналістів України від нападів і побиття.

Фонд захисту свободи слова занепокоєний ситуацією щодо перешкоджання журналістській діяльності, яка трапилась 30 жовтня 2021 року зі знімальною групою телеканалу “НАШ”.

30 жовтня у Сумах відбулась чергова демонстрація реального стану свободи слова в Україні.

Під час виконання редакційного завдання праворадикальні молодики влаштували штовханину, намагались забрати камеру та розписали автобус знімальної групи телеканалу “НАШ”.

Напади на незалежних журналістів в Україні вже стають жахливою нормою дня. І причина цього – політика нинішньої влади, яка своїм потуранням беззаконню утверджує злочинну традицію.

Інцидент прокоментувала Голова Наглядової ради Фонду Ганна Герман.

«Те, що не покарані вбивці Олеся Бузини, те, що не притягнуті до суворої відповідальності замовники обстрілів телеканалу 112, те, що не понесли відповідальності молодчики, які били журналістку NewsOne, те, що Руслан Коцаба потерпів від нападів радикалів, які досі не покарані, те, що приклади побиття журналістів в Україні – це радше норма, а не виняток, – все це призвело до ганебної ситуації зі станом свободи слова в Україні. І ось свіжа новина – на цей раз побиття журналістів телеканалу “НАШ”. Ми заявляємо – влада реалізовує злочинну політику потурання стосовно радикалів в Україні. Ми закликаємо демократичний світ вжити рішучих заходів стосовно української влади з тим, щоб змусити її повернутися до демократичних стандартів».

Фонд захисту свободи слова звертається до правозахисних організацій з проханням негайного розслідування справи.