Підсумки загальнонаціональної акції до Дня святого Миколая

17 грудня Фонд захисту свободи слова підбив підсумки загальнонаціональної акції до Дня святого Миколая «ПОДАРУЙ ДИТИНІ СВЯТО».

Переможцями акції стали журналісти українських ЗМІ: Руслан Коцаба, Ганна Іваненко та Олег Решетняк.

Руслан Коцаба – журналіст. Працював на багатьох телеканалах, які згодом закривала українська влада. На каналі «112 Україна» – був першим військовим кореспондентом, об’їхав всю лінію фронту – від Новоазовська до Краматорська. Також Руслан був членом Української  Гельсінської спілки, телеведучим авторських програм на інформаційних телеканалах. У 2015 році відсидів у в’язниці за те, що висловив антивоєнну думку.

На світлині директор Фонду Дмитро Лисенко та Зореслава Коцаба (донька Руслана Коцаби)

«Стільки солодощів вони ще не бачили! Ледь знайшли спільну мову, аби не з’їсти усе за один день. Довелось іти на компроміси. Менший, Єгор, пританцьовував навколо величезного ящика з подарунками, а старшенька, Алісон, вперше бачила таку купу ласощів. Дякую за хороший настрій та свято, яке Фонд створив для дітей», – прокоментувала Ганна.

Ганна Іваненко – журналіст та редактор. У 2014 році Ганна разом з оператором виїхала у відрядження знімати визволення полонених. Проте, на т.з. блокпосту потрапили у полон. Після трьох тижнів переговорів української сторони з представниками терористичних групувань  Ганна з колегою повернулись додому.

 «Для батьків найголовніше – щоб діти були щасливими. Сьогодні моя Іванка отримала подарунки. Донька радіє – а ми разом із нею», – поділився емоціями Олег.

Олег Решетняк – журналіст, оператор, сценарист та режисер YouTube-каналу «Як Решетняк».

Влітку 2019 року в Харківській області журналісти телеканалу «112 Україна» зазнали нападу під час зйомок сюжету про незаконне вирубування лісу. Один із потерпілих, Олег Решетняк, зміг вийти в прямий ефір і розповів про всі подробиці інциденту. Напали на журналістів у селищі Золочів: автомобіль знімальної групи заблокували, пробили колеса, а кореспондентам погрожували фізичною розправою.

Нагадаємо, благодійна акція «ПОДАРУЙ ДИТИНІ СВЯТО» приурочена до Дня святого Миколая та організована Фондом захисту свободи слова. До участі в акції мали змогу долучитись діти співробітників українських ЗМІ.