Коментар голови Наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганни Герман з приводу незаконного закриття телеканалів «UkrLive» і «Перший Незалежний», мовлення яких було припинене через лічені тижні після початку ефіру

Позасудове рішення заблокувати мовлення каналів, ліцензія яких видана у відповідності до вимог чинного законодавства України, не є нічим новим.

Так діюча влада президента Зеленського, бо він є її уособленням, а відповідно відповідальним за усі її дії, в черговий раз підтвердила очевидне: Україна Зеленського точно не є демократичною державою. Вона стала заручницею фатального для України збігові обставин: гроші олігарха, який вирішив перетворити України на свою панщину, плюс космополітичний «матеріал», який лежав у нього під рукою.

Позаяк «матеріал» виявився абсолютно непридатним для виводу України з глибокої кризи, в яку її завів попередній президент, він, цей «матеріал», пішов шляхом найменшого опору: шляхом «армавіру». 

На жаль, багато наших людей і далі ведуться на популізм влади, коли вирішення наших внутрішніх і зовнішніх проблем покладається не на владу, а на зовнішні сили, яким з тих чи інших причин вигідно підтримувати Україні як проект «антиРосія».  

Тому реальна свобода слова за нинішньої влади в нашій державі не має жодних шансів.

Колективний Захід звичайно розуміє це. Але у нього свої проблеми, і займатися Україною аж надто серйозно він не має можливості. А може й бажання, бо втомився від України. 

Ми свідомі того, що наші звернення до міжнародної спільноти стосовно чергового незаконного відключення телевізійного каналу від мовлення, не принесуть реального результату.

Однак ми продовжуємо звертатися до неї, тому що розуміємо небезпеку, яка загрожує Європі у разі, якщо в Україні остаточно сформується антинародний і антидемократичний режим. Помножене на конфлікт на Донбасі, брутальне придушення свободи слова, перетворить Україну на територію. Держава просто зникне. При відсутності суспільства, яке живе лише тоді, коли може вільно розвиватися, боронити Україну не буде кому.

Ганна Герман,

голова Наглядової ради Фонду захисту свободи слова в Україні